Fotograf Ślubny Tarnów


Detale i drobne gesty, które mogą umykać nieuważnym obserwatorom, a w rzeczywistości odgrywają kluczową rolę w budowaniu nastroju, jaki towarzyszy ślubnym uroczystościom. Na swoich zdjęciach staram się pokazać całą prawdę o wydarzeniach, których jestem świadkiem: Państwa Młodych, ale też wzrok babci, gdy patrzy na wnuczkę w białej sukni, albo oblizującego się kota, który leniwie przeciąga się gdzieś w tle. Nazywam się Rafał Mazur i jestem fotografem ślubnym. Pracuję z pasją, zaangażowaniem i staram się swymi zdjęciami opowiedzieć naturalną i prawdziwą historię o miłości.

Rafał Mazur – Fotograf ślubny Tarnów i okolice

Fotograf Ślubny ma przed sobą wiele wyzwań. Z jednej strony musi być stale uważny, by nie przegapić żadnego z kluczowych momentów, a z drugiej powinien starać się realizować określoną wizję sesji lub reportażu. Zdjęcia ślubne nie bez powodu są jedną z najbardziej docenianych pamiątek ze ślubu i wesela – jeśli dobrze wybierze się fotografa na ślub, album z tego wydarzenia będzie faktycznie czymś o nieocenionej wartości sentymentalnej, pamiątkowej i artystycznej.

Jestem fotografem ślubnym już od lat, mam na swym koncie wiele realizacji, ale każda kolejna sesja to dla mnie wyzwanie i wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. W swej pracy stawiam na naturalność i autentyczność oraz na doskonałe przygotowanie sprzętowe. Staram się w swych kadrach utrwalić to, co najbardziej ulotne: drobne gesty, spojrzenia, uczucia, nastrój i bohaterowie zarówno pierwszego, jak i drugiego planu. Jeśli interesuje Was profesjonalna fotografia ślubna Tarnów, jestem do Waszej dyspozycji.

Jak wybrać fotografa ślubnego w Tarnowie?

Wiele Młodych Par, tuż po wyznaczeniu terminu uroczystości, zaczyna rozglądać się za fotografem ślubnym – nic dziwnego, że wybór fotografa to dla wielu osób kwestia priorytetowa. W końcu zdjęcia ślubne to jedna z najcenniejszych pamiątek, a od talentu, doświadczenia i warsztatu fotografa zależeć będzie jakość i estetyka zdjęć.

Jeśli chcecie mieć pewność, że wybrany fotograf ślubny z Tarnowa to właściwa osoba, zwróćcie uwagę na kilka kluczowych kwestii:

Jak prezentuje się portfolio fotografa ślubnego? Powinno być bogate, ale też kompletne. Bardzo ważne jest to, by zawierało nie tylko pojedyncze ujęcia z różnych uroczystości, ale pełen materiał zdjęciowy z wybranych realizacji – dopiero widząc wszystkie zdjęcia ze ślubnego reportażu lub pleneru można ocenić, czy sesja była faktycznie udana. Ze swojej strony zawsze staram się prezentować swym klientom kompletne i bogate materiały do wglądu, co zdecydowanie ułatwia im ocenę mojej pracy i podjęcie decyzji o ewentualnej współpracy.

fotograf ślubny przemyśl

Czy jest to osoba komunikatywna i czy nadajecie na podobnych falach? Fotograf ślubny to osoba, która będzie towarzyszyła Wam we wszystkich najważniejszych momentach w dniu ślubu. Nie możecie być speszeni, zawstydzeni lub zirytowani jego obecnością. Idealnie więc, jeśli złapiecie z nim bardzo dobry kontakt. Można to ocenić już na pierwszym spotkaniu. W swojej pracy staram się zawsze stawiać na dobry kontakt z Młodą Parą, bo to podstawa udanej współpracy.

Czy jest to osoba o wysokiej kulturze pracy? Fotograf ślubny musi być profesjonalistą w każdym calu i mowa tu zarówno o jakości wykonywanych zdjęć, jak i o sposobie bycia, a nawet o ubiorze. Jest to człowiek obsługujący uroczystość od strony zdjęciowej, ale nie zwolniony z pewnych konwenansów – podstawą jest więc adekwatna do sytuacji prezencja i zachowanie (szczególnie w miejscach kultu). W swojej pracy staram się zawsze przestrzegać najwyższych standardów, a jednocześnie umiejętnie wtapiam się w tło, by swą obecnością nie peszyć uczestników przyjęcia i uroczystości.

Czy wybrany fotograf ślubny Tarnów ma dobre opinie? Prawie każdy fotograf ślubny gromadzi rekomendacje od swych dotychczasowych klientów – obok portfolio są one bowiem jego najlepszą wizytówką. Gdzie można znaleźć tego rodzaju opinie? Przede wszystkim na stronie internetowej fotografa oraz na portalach tematycznych: ślubnych oraz w serwisach z opiniami. Na mojej stronie internetowej znajdziecie sporo opinii od moich rzeczywistych klientów.

Reportaż ślubny Tarnów

Naturalna fotografia ślubna

Wykonywanie zdjęć reportażowych na ślubie i weselu to jedno z największych wyzwań, jakie ma przed sobą fotograf ślubny. Jest to również ogromny zaszczyt i praca pełna pasji. Z jednej strony konieczne jest zachowanie niezwykłej czujności, by nie przegapić żadnego z ważnych momentów. Z drugiej strony jest to okazja do uwieczniania obrazów pełnych czułości i wzruszeń – jedynych w swoim rodzaju.

Podczas pracy nad ślubnym reportażem stawiam zawsze na autentyczne i naturalne ujęcia – choć pojedyncze zdjęcia pozowane są mile widziane niemal w każdym albumie, to zasadnicza część reportażu to ujęcia wykonywane z ukrycia, z tła i w ten sposób, by nie ingerować w wydarzenia, a jedynie je utrwalać. Efektem takiej właśnie pracy jest album przepełniony zdjęciami opowiadającymi prawdziwą historię, jaka rozegrała się tego konkretnego dnia.

Plenerowe zdjęcia ślubne Tarnów i okolice

Trudno wyobrazić sobie ślub bez sesji plenerowej – czasami jest to plener zorganizowany z rozmachem, innym razem choć kilka ujęć wykonanych w pobliskim parku lub w ogrodzie przynależnym do obiektu weselnego. Bez względu na to, czy marzycie o sesji plenerowej w Tarnowie i okolicach, czy może raczej o wyjazdowym plenerze w górach, nad morzem lub poza krajem, jestem do Waszej dyspozycji. Wspólnie możemy zrealizować praktycznie każdy pomysł i koncepcję.

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy lepszą opcją będzie plener ślubny w dniu ślubu, czy raczej odrębna sesja w innym terminie – polecam to drugie rozwiązanie. Oczywiście rozumiem, że czasami nie ma innego wyjścia, niż zrobienie szybkiej sesji w dniu ślubu. Jeśli jednak jest taka możliwość, zawsze warto umówić się w tym celu na osobny termin. Plener ślubny wykonany już po ślubie będzie o wiele bardziej swobodny i bezstresowy. Nie będzie gonił nas czas, będziemy mogli wybrać się w dowolne miejsce i spędzić w nim tyle godzin, ile uznamy za stosowne.

Wykonując sesje plenerowe stawiam również na naturalność i autentyczne ujęcia, ale też nie mam nic przeciwko sesjom stylizowanym – z różnymi rekwizytami i detalami. Jeśli macie marzenie, by wykonać plener tematyczny, stylizowany na konkretne lata lub z wyrazistym motywem przewodnim, nie ma sprawy. Wierzę w to, że sesja plenerowa może świetnie wyrazić Waszą osobowość, zainteresowania i pasje.

Sesja narzeczeńska w Tarnowie

Idealna sposobność, żeby przełamać lęk przed obiektywem

Z niektórymi Parami Młodymi zapoznaję się na niedługi czas przed ich ślubem, z innymi z ogromnym wyprzedzeniem, gdy są świeżo zaręczeni i jeszcze nawet nie mają ustalonej daty ślubu. Nie każda para decyduje się na wykonanie sesji narzeczeńskiej, dla innych jest to oczywiste. Moim zdaniem warto wziąć to pod uwagę z wielu powodów:

  • Sesja narzeczeńska to sposobność, by przełamać wstyd przed obiektywem. Wiele osób peszy się, gdy ma stanąć przed obiektywem. Owocuje to nienaturalną mimiką i utrudnia uchwycenie naturalnego uroku. Właśnie podczas sesji narzeczeńskiej można przekonać się, że profesjonalne zdjęcia to nic takiego, a obiektyw nie gryzie.
  • Zdjęcia narzeczeńskie to świetna pamiątka i idealne uzupełnienie fotografii ślubnych. Jeśli na sesję narzeczeńską umówicie się z tym samym fotografem, który będzie również obsługiwał fotograficznie uroczystość ślubną, wszystkie materiały zdjęciowe mogą tworzyć bardzo spójną i konsekwentną całość.
  • Po sesji narzeczeńskiej możecie ostatecznie zdecydować o wyborze fotografa ślubnego. Może to być rodzaj testu – jeśli efekty pracy fotografa będą Wam odpowiadały, będziecie mieć większą pewność, że równie dobrze będą prezentowały się zdjęcia ślubne.
  • Sesja narzeczeńska to świetna zabawa i fajne przeżycie. Warto tego doświadczyć.

Profesjonalna fotografia ślubna Tarnów

Fotograf ślubny Tarnów Oferta

Jeśli dotarliście aż do tego miejsca i zapoznaliście się z informacjami zawartymi na mojej stronie, doskonale wiecie, że moją specjalnością jest właśnie naturalna i profesjonalna fotografia ślubna. Swoimi fotografiami staram się pokazywać prawdziwe historie prawdziwych ludzi z Tarnowa i nie tylko. Jeśli jesteście z tego miasta lub okolic, a także z jakiejkolwiek innej części Polski, zachęcam do kontaktu – z przyjemnością zajmę się obsługą fotograficzną Waszej uroczystości.

Każda uroczystość ślubna jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Choć w mojej ofercie znajdziecie propozycje standardowe, jak zdjęcia reportażowe lub plener ślubny, do każdego zlecenia podchodzę w pełni indywidualnie. Zachęcam Was do kontaktu i do nawiązania udanej współpracy!

Porozmawiajmy o Waszym ślubie

To tutaj podejmujecie pierwszy krok do naszej współpracy. Będzie mi bardzo miło dowiedzieć się więcej o Was i o Waszej uroczystości.

Nie krępujcie się z wiadomością rozpoczynającą się od “Cześć” i czujcie się swobodnie z opowiadaniem o Waszych planach. Jeżeli nie odpowiem w ciągu 24h proszę kontakt pod numerem telefonu.

DD myślnik MM myślnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.