Fotograf Ślubny Tarnów


Detale i drobne gesty, które mogą umykać nieuważnym obserwatorom, a w rzeczywistości odgrywają kluczową rolę w budowaniu nastroju, jaki towarzyszy ślubnym uroczystościom. Na swoich zdjęciach staram się pokazać całą prawdę o wydarzeniach, których jestem świadkiem: Państwa Młodych, ale też wzrok babci, gdy patrzy na wnuczkę w białej sukni, albo oblizującego się kota, który leniwie przeciąga się gdzieś w tle. Nazywam się Rafał Mazur i jestem fotografem ślubnym. Pracuję z pasją, zaangażowaniem i staram się swymi zdjęciami opowiedzieć naturalną i prawdziwą historię o miłości.

Rafał Mazur – Fotograf ślubny Tarnów i okolice

Fotograf Ślubny ma przed sobą wiele wyzwań. Z jednej strony musi być stale uważny, by nie przegapić żadnego z kluczowych momentów, a z drugiej powinien starać się realizować określoną wizję sesji lub reportażu. Zdjęcia ślubne nie bez powodu są jedną z najbardziej docenianych pamiątek ze ślubu i wesela – jeśli dobrze wybierze się fotografa na ślub, album z tego wydarzenia będzie faktycznie czymś o nieocenionej wartości sentymentalnej, pamiątkowej i artystycznej.

Jestem fotografem ślubnym już od lat, mam na swym koncie wiele realizacji, ale każda kolejna sesja to dla mnie wyzwanie i wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. W swej pracy stawiam na naturalność i autentyczność oraz na doskonałe przygotowanie sprzętowe. Staram się w swych kadrach utrwalić to, co najbardziej ulotne: drobne gesty, spojrzenia, uczucia, nastrój i bohaterowie zarówno pierwszego, jak i drugiego planu. Jeśli interesuje Was profesjonalna fotografia ślubna Tarnów, jestem do Waszej dyspozycji.

Spis treści

Jak wybrać fotografa ślubnego w Tarnowie?

Wiele Młodych Par, tuż po wyznaczeniu terminu uroczystości, zaczyna rozglądać się za fotografem ślubnym – nic dziwnego, że wybór fotografa to dla wielu osób kwestia priorytetowa. W końcu zdjęcia ślubne to jedna z najcenniejszych pamiątek, a od talentu, doświadczenia i warsztatu fotografa zależeć będzie jakość i estetyka zdjęć.

Jeśli chcecie mieć pewność, że wybrany fotograf ślubny z Tarnowa to właściwa osoba, zwróćcie uwagę na kilka kluczowych kwestii:

Jak prezentuje się portfolio fotografa ślubnego? Powinno być bogate, ale też kompletne. Bardzo ważne jest to, by zawierało nie tylko pojedyncze ujęcia z różnych uroczystości, ale pełen materiał zdjęciowy z wybranych realizacji – dopiero widząc wszystkie zdjęcia ze ślubnego reportażu lub pleneru można ocenić, czy sesja była faktycznie udana. Ze swojej strony zawsze staram się prezentować swym klientom kompletne i bogate materiały do wglądu, co zdecydowanie ułatwia im ocenę mojej pracy i podjęcie decyzji o ewentualnej współpracy.

fotograf ślubny przemyśl

Czy jest to osoba komunikatywna i czy nadajecie na podobnych falach? Fotograf ślubny to osoba, która będzie towarzyszyła Wam we wszystkich najważniejszych momentach w dniu ślubu. Nie możecie być speszeni, zawstydzeni lub zirytowani jego obecnością. Idealnie więc, jeśli złapiecie z nim bardzo dobry kontakt. Można to ocenić już na pierwszym spotkaniu. W swojej pracy staram się zawsze stawiać na dobry kontakt z Młodą Parą, bo to podstawa udanej współpracy.

Czy jest to osoba o wysokiej kulturze pracy? Fotograf ślubny musi być profesjonalistą w każdym calu i mowa tu zarówno o jakości wykonywanych zdjęć, jak i o sposobie bycia, a nawet o ubiorze. Jest to człowiek obsługujący uroczystość od strony zdjęciowej, ale nie zwolniony z pewnych konwenansów – podstawą jest więc adekwatna do sytuacji prezencja i zachowanie (szczególnie w miejscach kultu). W swojej pracy staram się zawsze przestrzegać najwyższych standardów, a jednocześnie umiejętnie wtapiam się w tło, by swą obecnością nie peszyć uczestników przyjęcia i uroczystości.

Czy wybrany fotograf ślubny Tarnów ma dobre opinie? Prawie każdy fotograf ślubny gromadzi rekomendacje od swych dotychczasowych klientów – obok portfolio są one bowiem jego najlepszą wizytówką. Gdzie można znaleźć tego rodzaju opinie? Przede wszystkim na stronie internetowej fotografa oraz na portalach tematycznych: ślubnych oraz w serwisach z opiniami. Na mojej stronie internetowej znajdziecie sporo opinii od moich rzeczywistych klientów.

Reportaż ślubny Tarnów

Naturalna fotografia ślubna

Wykonywanie zdjęć reportażowych na ślubie i weselu to jedno z największych wyzwań, jakie ma przed sobą fotograf ślubny. Jest to również ogromny zaszczyt i praca pełna pasji. Z jednej strony konieczne jest zachowanie niezwykłej czujności, by nie przegapić żadnego z ważnych momentów. Z drugiej strony jest to okazja do uwieczniania obrazów pełnych czułości i wzruszeń – jedynych w swoim rodzaju.

Podczas pracy nad ślubnym reportażem stawiam zawsze na autentyczne i naturalne ujęcia – choć pojedyncze zdjęcia pozowane są mile widziane niemal w każdym albumie, to zasadnicza część reportażu to ujęcia wykonywane z ukrycia, z tła i w ten sposób, by nie ingerować w wydarzenia, a jedynie je utrwalać. Efektem takiej właśnie pracy jest album przepełniony zdjęciami opowiadającymi prawdziwą historię, jaka rozegrała się tego konkretnego dnia.

Plenerowe zdjęcia ślubne Tarnów i okolice

Trudno wyobrazić sobie ślub bez sesji plenerowej – czasami jest to plener zorganizowany z rozmachem, innym razem choć kilka ujęć wykonanych w pobliskim parku lub w ogrodzie przynależnym do obiektu weselnego. Bez względu na to, czy marzycie o sesji plenerowej w Tarnowie i okolicach, czy może raczej o wyjazdowym plenerze w górach, nad morzem lub poza krajem, jestem do Waszej dyspozycji. Wspólnie możemy zrealizować praktycznie każdy pomysł i koncepcję.

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy lepszą opcją będzie plener ślubny w dniu ślubu, czy raczej odrębna sesja w innym terminie – polecam to drugie rozwiązanie. Oczywiście rozumiem, że czasami nie ma innego wyjścia, niż zrobienie szybkiej sesji w dniu ślubu. Jeśli jednak jest taka możliwość, zawsze warto umówić się w tym celu na osobny termin. Plener ślubny wykonany już po ślubie będzie o wiele bardziej swobodny i bezstresowy. Nie będzie gonił nas czas, będziemy mogli wybrać się w dowolne miejsce i spędzić w nim tyle godzin, ile uznamy za stosowne.

Wykonując sesje plenerowe stawiam również na naturalność i autentyczne ujęcia, ale też nie mam nic przeciwko sesjom stylizowanym – z różnymi rekwizytami i detalami. Jeśli macie marzenie, by wykonać plener tematyczny, stylizowany na konkretne lata lub z wyrazistym motywem przewodnim, nie ma sprawy. Wierzę w to, że sesja plenerowa może świetnie wyrazić Waszą osobowość, zainteresowania i pasje.

Sesja narzeczeńska w Tarnowie

Idealna sposobność, żeby przełamać lęk przed obiektywem

Z niektórymi Parami Młodymi zapoznaję się na niedługi czas przed ich ślubem, z innymi z ogromnym wyprzedzeniem, gdy są świeżo zaręczeni i jeszcze nawet nie mają ustalonej daty ślubu. Nie każda para decyduje się na wykonanie sesji narzeczeńskiej, dla innych jest to oczywiste. Moim zdaniem warto wziąć to pod uwagę z wielu powodów:

  • Sesja narzeczeńska to sposobność, by przełamać wstyd przed obiektywem. Wiele osób peszy się, gdy ma stanąć przed obiektywem. Owocuje to nienaturalną mimiką i utrudnia uchwycenie naturalnego uroku. Właśnie podczas sesji narzeczeńskiej można przekonać się, że profesjonalne zdjęcia to nic takiego, a obiektyw nie gryzie.
  • Zdjęcia narzeczeńskie to świetna pamiątka i idealne uzupełnienie fotografii ślubnych. Jeśli na sesję narzeczeńską umówicie się z tym samym fotografem, który będzie również obsługiwał fotograficznie uroczystość ślubną, wszystkie materiały zdjęciowe mogą tworzyć bardzo spójną i konsekwentną całość.
  • Po sesji narzeczeńskiej możecie ostatecznie zdecydować o wyborze fotografa ślubnego. Może to być rodzaj testu – jeśli efekty pracy fotografa będą Wam odpowiadały, będziecie mieć większą pewność, że równie dobrze będą prezentowały się zdjęcia ślubne.
  • Sesja narzeczeńska to świetna zabawa i fajne przeżycie. Warto tego doświadczyć.

prawdziwe historie, prawdziwych ludzi

Profesjonalna fotografia ślubna Tarnów

Fotograf ślubny Tarnów Oferta

Jeśli dotarliście aż do tego miejsca i zapoznaliście się z informacjami zawartymi na mojej stronie, doskonale wiecie, że moją specjalnością jest właśnie naturalna i profesjonalna fotografia ślubna. Swoimi fotografiami staram się pokazywać prawdziwe historie prawdziwych ludzi z Tarnowa i nie tylko. Jeśli jesteście z tego miasta lub okolic, a także z jakiejkolwiek innej części Polski, zachęcam do kontaktu – z przyjemnością zajmę się obsługą fotograficzną Waszej uroczystości.

Każda uroczystość ślubna jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Choć w mojej ofercie znajdziecie propozycje standardowe, jak zdjęcia reportażowe lub plener ślubny, do każdego zlecenia podchodzę w pełni indywidualnie. Zachęcam Was do kontaktu i do nawiązania udanej współpracy!

Kontakt z fotografem

To tutaj podejmujecie pierwszy krok do naszej współpracy. Będzie mi bardzo miło dowiedzieć się więcej o Was i o Waszej uroczystości. Nie krępujcie się z wiadomością rozpoczynającą się od “Cześć” i czujcie się swobodnie z opowiadaniem o Waszych planach. Jeżeli nie odpowiem w ciągu 24h proszę kontakt pod numerem telefonu.

DD myślnik MM myślnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Pracuję w całej Polsce i poza jej granicami. Znajdziesz mnie w internecie wpisując frazy: fotograf ślubny Rzeszów, fotograf ślubny Przemyśl, fotograf ślubny Kraków, fotograf ślubny Tarnów, fotograf ślubny Stalowa Wola, fotograf ślubny Lublin czy fotograf ślubny Nowy Sącz, fotograf ślubny Katowice, fotograf ślubny Warszawa, fotograf ślubny Zakopane, fotograf ślubny Mielec czy fotograf ślubny Radom.