Fotograf Ślubny Lublin


Utrwalanie życiowych i autentycznych historii w formie zdjęć, zatrzymywanie najważniejszych chwil, by można było powrócić do nich po upływie czasu – to właśnie kwintesencja pracy fotografa. Nazywam się Rafał Mazur i jestem fotografem ślubnym. Dbam o to, by wspomnienia Młodych Par i ich bliskich można było zebrać w albumie i zachować na najpiękniejszą pamiątkę.

Rafał Mazur – Fotograf ślubny Lublin i okolice

Zdjęcia ślubne to jedna z najwspanialszych pamiątek, jakie można sobie sprawić z okazji ślubu. Dobrze wykonany reportaż będzie wzruszającą galerią, która dokumentuje przebieg wydarzeń, ale też skupia się na emocjach Młodej Pary i bliskiej rodziny Państwa Młodych. Uzupełnieniem zdjęć reportażowych bywa oczywiście sesja plenerowa, która skupia się już niemal wyłącznie na Parze Młodej. Zdjęcia te utrwalają wspomnienia, pozwalają na to, by po czasie powrócić do tych chwil, opowiedzieć o nich swym dzieciom, a może nawet wnukom.

Naturalna fotografia ślubna – to moja dewiza i charakterystyka mojej pracy. Zajmuję się fotografią ślubną już od lat. W swej pracy stawiam na autentyczność przekazu. Fotografuję wydarzenia, których jestem świadkiem, a nie reżyserem – właśnie dzięki temu zdjęcia, które wykonuję, są tak prawdziwe i tworzą spójną opowieść.

Jak wybrać fotografa ślubnego w Lublinie?

Dla wielu par, które planują ślub, wybór fotografa ślubnego jest kwestią priorytetową – zdarzają się nawet sytuacje, w których to data ślubu bywa dopasowywana pod dostępność terminu u ulubionego fotografa. Jest to zrozumiałe – zdjęcia ślubne są najcenniejszą i najpiękniejszą pamiątką na całe życie. Jednak w jaki sposób wybrać tego najlepszego fotografa w Lublinie? Chętnie Wam podpowiem. Oto kwestie, na które warto zwrócić uwagę:

Obszerne portfolio – doświadczony fotograf ślubny powinien dysponować szerokim portfolio z poprzednich realizacji. Przeglądając je, zwróćcie uwagę na to, czy obejmuje ono pełny materiał zdjęciowy z kilku realizacji, czy raczej jest to zbiór pojedynczych zdjęć z wielu ślubów. Najlepiej mieć możliwość zapoznania się z pełnym materiałem zdjęciowym z wybranej sesji, gdyż tylko wgląd w kompletną galerię pozwala stwierdzić, czy realizacja była udana. Swoim klientom prezentuję zawsze bardzo szerokie portfolio z kompletnym materiałem zdjęciowym z wybranych sesji, by mogli się przekonać, co do mojego warsztatu i wyczucia estetyki.

fotograf ślubny przemyśl

Bezproblemowa komunikatywność – fotograf ślubny to osoba, która będzie z Wami przez wiele godzin w dniu Waszego ślubu. Będzie towarzyszyć Wam w najważniejszych chwilach tego dnia: podczas przygotowań, w trakcie ceremonii i podczas weselnej zabawy. Powinien to być ktoś, kto wzbudzi Wasze zaufanie i z kim złapiecie dobry kontakt. Jego obecność nie powinna Was peszyć i krępować. W swojej pracy staram się zawsze nawiązywać profesjonalne, ale też bezpośrednie i dobre relacje z klientami. Pracując, wtapiam się w tło, by nie wpływać na swobodę Młodej Pary i najbliższych osób.

Lokalizacja fotografa – choć w dzisiejszych czasach można dojechać lub dolecieć niemal wszędzie, to jednak wygodnie jest skorzystać z oferty osoby, która działa po sąsiedzku. Nie musi to być za wszelką cenę fotograf ślubny z Lublina, ale warto, by była to osoba, która już w tym mieście była, realizowała jakieś sesje w okolicy i generalnie dobrze orientuje się w terenie. Fotograf z sąsiedztwa może doradzić Wam, gdzie zrobić zdjęcia ślubne albo, czy wybrana wstępnie sala weselna faktycznie jest tak efektowna, jak na zdjęciach ze strony internetowej. Osobiście bywam w Lublinie i okolicach regularnie – w ramach swojej pracy. Chętnie utrwalę również Wasze ślubne wspomnienia w formie zdjęć.

Wysokie oceny od dotychczasowych klientów – w branży usługowej, a szczególnie w dziedzinie fotografii ślubnej, zwykło się zbierać opinie od klientów, które pełnią rolę rekomendacji i często mogą mieć niebagatelny wpływ na decyzje kolejnych klientów. Nie powinien więc dziwić Was widok opinii publikowanych na stronie fotografa – sam umieszczam na niej realne oceny mojej pracy. Zwróćcie uwagę na to, czy opinie te nie brzmią do siebie zbyt podobnie i sztucznie. Niestety nie wszyscy grają fair i niekiedy takie rekomendacje bywają zmyślone. Sposobem na zweryfikowanie opinii o fotografie jest też wyszukanie ich w zupełnie innym miejscu – na przykład na grupach dyskusyjnych i stronach z recenzjami. Jeśli wpiszecie frazę typu „fotograf ślubny Lublin opinie” z pewnością znajdziecie ogrom rekomendacji dotyczących różnych fotografów.

Reportaż ślubny Lublin

Prawdziwe zdjęcia ślubne

Zdjęcia, które od razu roztaczają wokół siebie aurę autentyczności – to ideał fotografii reportażowych. Nie są to kadry wymuszone, pozowane i wyreżyserowane, by fajnie to wyglądało w mediach społecznościowych. Prawdziwe zdjęcia ślubne przepełnione są naturalnymi emocjami, które faktycznie towarzyszą Młodej Parze i ich bliskim tego dnia. Bywają więc pełne uśmiechu i szczęścia, ale też łez i wzruszenia. Zdarzają się ujęcia obrazujące zmęczenie, obawy, stres i znużenie, gdy po wielu godzinach szaleństwa przyszedł czas na chwilę odpoczynku za stołem weselnym. Wszystkie te emocje towarzyszą uczestnikom ślubu i wesela, a ja w swojej pracy staram się utrwalić je na zdjęciach, by po latach można było powrócić do nich wspomnieniami i przypomnieć sobie, co to był za ślub.

Wykonywanie zdjęć ślubnych reportażowych jest zarówno pasjonujące, jak i bardzo trudne – trzeba nieustannie uważać, by nie przegapić kluczowych punktów programu, ale też, by nie pominąć jakiegoś ważnego gestu lub życzeń składanych przez niepozornego uczestnika zabawy, który może być tym najukochańszym wujkiem któregoś z Państwa Młodych. Praca nad reportażem ślubnym sprawia jednak wiele satysfakcji i z przyjemnością przekazuję później swym klientom jej efekty – wyjątkowe ujęcia, które potrafią wiele opowiedzieć bez użycia słów.

Plenerowe zdjęcia ślubne w Lublinie i okolicach

Oczywistym uzupełnieniem sesji ślubnej reportażowej jest plener ślubny. Można zrealizować go w Lublinie, okolicach albo w zupełnie innej części kraju. Na zdjęcia plenerowe proponuję przeznaczyć osobny termin – po ślubie, gdy pogoda dopisze i gdy będziemy mieć do dyspozycji zdecydowanie więcej czasu. W przypadku ograniczonego budżetu ślubnego, niektóre pary decydują się na wykonanie paru ujęć plenerowych w dniu ślubu – wymykamy się wówczas na moment do ogrodu, parku lub na miasto, ale to zdecydowanie nie to samo, co może zaoferować odrębna sesja plenerowa.

Podczas sesji plenerowej z prawdziwego zdarzenia nie trzeba się nigdzie spieszyć – mamy do dyspozycji sporo czasu, nie musimy również przejmować się ubłoconymi butami, potarganą fryzurą lub innymi drobnostkami. Po sesji nie musimy przecież wracać na przyjęcie więc nic nie stoi na przeszkodzie, by w jej ramach biegać po lesie lub łące i pozwalać rzepom lub pyłkom traw przyczepiać się do ubrania. Taka sesja jest zdecydowanie swobodniejsza i mniej stresująca. Zachęcam Was więc do tego, by się na nią zdecydować – zdjęcia z pleneru ślubnego będą świetną pamiątką i idealnym uzupełnieniem ślubnego reportażu.

Sesja narzeczeńska w Lublinie

Dlaczego warto zdecydować się na plener narzeczeński?

Plener narzeczeński w Lublinie może być świetnym pomysłem. Zdjęcia z takiej sesji będą wyjątkową pamiątką, a poza tym jest to idealna okazja, by nieco oswoić się z obiektywem. Niektórzy zastanawiają się, czy warto przeznaczyć na ten cel dodatkowe środki i poświęcić nieco czasu. Moim zdaniem zdecydowanie tak i to z wielu powodów:

  • Plener narzeczeński to zupełnie inna sesja niż plener ślubny. Jest się wówczas na nieco innym etapie życia, który także warto profesjonalnie upamiętnić. Podczas pleneru narzeczeńskiego można zrealizować zupełnie inne pomysły niż na sesji ślubnej.
  • Zdjęcia narzeczeńskie są wspaniałą pamiątką na całe życie. Dokładnie tak samo, jak zdjęcia ślubne.
  • Podczas pleneru narzeczeńskiego oswoicie się z obiektywem, ale też z fotografem, o ile zdecydujecie się na sesję u tego samego specjalisty, który będzie później fotografował podczas Waszego ślubu.

Jeśli zaintrygowała Was wizja zrealizowania sesji narzeczeńskiej, zachęcam do kontaktu. Umówmy się na plener narzeczeński w Lublinie, okolicach lub w dowolnie wybranym miejscu.

Profesjonalna fotografia ślubna Lublin

Fotograf ślubny Lublin – Oferta

Jeśli jesteście w tym miejscu mojej strony internetowej, to z pewnością doskonale wiecie, że moją specjalnością jest właśnie autentyczna i profesjonalna fotografia ślubna. Lublin i okolice to nie jedyny obszar mojej działalności – pracuję praktycznie na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami. Bez względu na to, z jakiej miejscowości jesteście, możecie liczyć na fachową obsługę z mojej strony. W swojej pracy stawiam na autentyczność i naturalność – utrwalam prawdziwe historie i prawdziwe emocje. To najlepsza pamiątka na całe życie. Jeśli więc zainteresowała Was moja oferta, zapraszam do kontaktu!

Porozmawiajmy o Waszym ślubie

To tutaj podejmujecie pierwszy krok do naszej współpracy. Będzie mi bardzo miło dowiedzieć się więcej o Was i o Waszej uroczystości.

Nie krępujcie się z wiadomością rozpoczynającą się od “Cześć” i czujcie się swobodnie z opowiadaniem o Waszych planach. Jeżeli nie odpowiem w ciągu 24h proszę kontakt pod numerem telefonu.

DD myślnik MM myślnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.