Fotograf Ślubny Kraków


Uwiecznianie ulotnych chwil, błysku oka, szczerego uśmiechu i subtelnego gestu, w którym wyraźnie widać cały ogrom uczuć – to właśnie kwintesencja pracy fotografa ślubnego. Nazywam się Rafał Mazur, jestem fotografem ślubnym. W swej codziennej pracy utrwalam autentyczne historie i uczucia w formie zdjęć, które stanowią najpiękniejszą pamiątkę na kolejne lata życia moich klientów.

Rafał Mazur – Fotograf ślubny Kraków i okolice

Zdjęcia ślubne to o wiele więcej niż ładne kadry, które dobrze wyglądają w albumie lub w mediach społecznościowych. Jestem zdania, że dobra realizacja fotograficzna ze ślubu powinna tworzyć kompletną opowieść o tym wydarzeniu, ale też o emocjach i uczuciach, jakie łączą Młodą Parę. Praca fotografa bywa zarówno dość wzruszająca, jak i emocjonująca – w końcu towarzyszy on Młodej Parze w najważniejszych i najbardziej osobistych chwilach w dniu ślubu. Niezwykle doceniam zaufanie, jakim obdarzają mnie moi klienci i staram się z całych sił, by efekty mojej pracy w pełni spełniły ich oczekiwania.

Skoro przeglądacie moją stronę internetową, z pewnością interesuje Was profesjonalna fotografia ślubna Kraków. W swej pracy faktycznie stawiam na pełny profesjonalizm – zarówno pod względem użytkowanego sprzętu, jak również wykorzystywanych technik. Moje zdjęcia utrwalają momenty takimi, jakie rzeczywiście były. Unikam nadmiernej ingerencji w ujęcia i bieg wydarzeń, nie ustawiam do zdjęcia każdej osoby i detalu, dzięki czemu fotografie te tworzą autentyczną opowieść.

Jak wybrać fotografa ślubnego w Krakowie?

Wybór fotografa ślubnego to jedna z ważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć i to na dłuższy czas przed terminem uroczystości. Zdjęcia ślubne, a w szczególności ujęcia reportażowe, są jedyne w swoim rodzaju – nie będzie można ich powtarzać do skutku. Od warsztatu, doświadczenia i kultury pracy fotografa będzie zależała jakość ujęć, ale też komfort Młodej Pary i gości weselnych.

By mieć pewność, że wytypowany fotograf ślubny z Krakowa będzie właściwym wyborem, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Oto znaki rozpoznawcze profesjonalnego i dobrego fotografa ślubnego:

Bogate portfolio – warto poświęcić czas zarówno na oglądanie poszczególnych kadrów, jak i na ocenę całokształtu prezentowanej sesji. Bardzo ważne jest to, by fotograf zaprezentował Wam pełny materiał z sesji, a nie wybrane ujęcia z różnych realizacji. Prawda jest taka, że pojedyncze zdjęcia o spektakularnym wyglądzie robią dobre wrażenie, ale wcale nie oznaczają, że cała sesja była udana. Tylko wgląd w kompletny materiał utwierdzi Was w przekonaniu, co do zdolności fotografa. Moim klienci mogą zawsze liczyć na to, że zaprezentuję im pełny materiał zdjęciowy z wybranego wydarzenia – w ten sposób mogą oni prześledzić całą historię i upewnić się, że cała sesja tworzy spójną i konsekwentną całość.

fotograf ślubny przemyśl

Pełna komunikatywność – podczas spotkania z fotografem ślubnym, zwróćcie uwagę na to, jak przebiegają Wasze rozmowy i na to, czy uda się Wam od razu złapać z nim dobry kontakt. To osoba, która ma towarzyszyć Wam podczas najważniejszych chwil Waszego życia. Jeśli nie będziecie się w jego towarzystwie czuć swobodnie, to lepiej poszukać kogoś innego. Ja osobiście staram się nawiązać od razu dobry i bezpośredni kontakt z Młodą Parą – to podstawa udanej współpracy.

Wysoka kultura pracy – już podczas pierwszych rozmów z fotografem zwróćcie uwagę na to, czy odpowiada Wam jego sposób bycia, maniery i komunikatywność. W swojej pracy stawiam na bezpośredniość i naturalność – staram się, by widok mojej osoby i obiektywu był absolutnie neutralny, nie peszył i nie wyzwalał nienaturalnego zachowania.

Dobre opinie – w branży fotograficznej zwykło się zbierać recenzje i rekomendacje od klientów. Materiały te bywają publikowane na stronach fotografów, można znaleźć je również w sieci na wielu grupach dyskusyjnych i na tematycznych witrynach z opiniami. Gdy wpiszecie w wyszukiwarce hasło „fotograf ślubny Kraków opinie” z łatwością znajdziecie ich wiele i to na temat wielu różnych wykonawców. Na mojej stronie internetowej prezentuję rekomendacje od moich realnych klientów, dla których wykonałem ślubne i plenerowe sesje.

Reportaż ślubny Kraków

Prawdziwa historia, którą utrwalam na zdjęciach

Do największych wyzwań, jakie stoją przed fotografem ślubnym, należy wykonywanie zdjęć reportażowych w dniu ślubu. Jest to praca wymagająca niezwykłej uwagi, czujności i umiejętności szybkiego działania – pierwszy pocałunek po przysiędze, łza spływająca po policzku lub spontaniczny toast nie zostaną przecież powtórzone, jeśli fotograf by je przegapił.

Moja praca nastawiona jest na autentyczność i naturalność – Młoda Para otrzymuje ode mnie zapis rzeczywistej historii, jaka wydarzyła się tego dnia. Nie są to zdjęcia pozowane, sztucznie ustawiane i wymuszone. Fotografia reportażowa jest w moim przekonaniu zapisem emocji, zdarzeń i gestów, jakie faktycznie mają miejsce. To opowieść o uczuciach, osobowości i emocjach, jakie towarzyszą Młodej Parze i ich bliskim w dniu ślubu.

Plenerowe zdjęcia ślubne w Krakowie i okolicach

Zdjęcia plenerowe są doskonałą odskocznią i pretekstem do puszczenia wodzy fantazji – może to być sesja równie naturalna i wolna od pozowania, jak ślubny reportaż albo wprost przeciwnie. Podczas pleneru ślubnego w grę wchodzą przebieranki, sesje stylizowane i tak oryginalne, jak tylko zechce Para Młoda. Właśnie z tego względu zachęcam moich klientów, by plener ślubny zorganizować w oddzielnym terminie – najlepiej już po ślubie.

Jeśli z jakiegoś powodu zależy Wam na tym, by sesja plenerowa odbyła się w dniu ślubu, jest to możliwe do wykonania. W takim wypadku zdjęcia te warto wykonać w bliskim sąsiedztwie weselnej sali, by nie porzucać biesiadników na zbyt długi czas. Mimo wszystko zachęcam Was jednak do przemyślenia tej kwestii – z mojego doświadczenia wynika, że sesje plenerowe organizowane już po ślubie są jednak dużo swobodniejsze i bezstresowe. Nie będziemy musieli się wówczas spieszyć ani przejmować tym, że weselne stroje ulegną pomięciu lub nawet lekkiemu zabrudzeniu podczas wykonywania zdjęć.

Podczas wykonywania sesji plenerowych stawiam na naturalność i autentyczność. Choć część ujęć może być pozowanych, a jeśli zechcecie, możemy zrealizować sesję tematyczną (na przykład w konwencji retro lub rustykalnej), to i tak staram się zawsze oddać na zdjęciach Waszą osobowość i relację, która Was łączy. Wierzę w to, że dzięki temu zyskacie miłą i jedyną w swoim rodzaju fotograficzną pamiątkę na całe życie.

Na zdjęcia w plenerze możemy umówić się zarówno w Krakowie i okolicach, jak i w zupełnie innej lokalizacji – jeśli marzycie o sesji w górach, nad morzem lub w innym kraju, wszystko jest kwestią ustaleń.

Sesja narzeczeńska w Krakowie

Świetny sposób na przełamanie lęku przed obiektywem

Wiele par zastanawia się nad tym, czy warto zdecydować się na plener narzeczeński. Jeśli również macie wątpliwości, co do tego, postaram się je rozwiać. Decydując się na sesję narzeczeńską, można wiele zyskać:

  • Sesje plenerowe narzeczeńskie są zdecydowanie bardziej swobodne niż ślubne. Wiąże się to zarówno z mniej formalnymi strojami uczestników, jak i z ich specyfiki. Wiele par nie odczuwa podczas nich żadnej tremy.
  • Zdjęcia narzeczeńskie będą idealną pamiątką dla Was i świetnym uzupełnieniem fotografii ślubnych. Jeśli wykona je ten sam fotograf, efekt z pewnością będzie spójny i konsekwentny.
  • Plener narzeczeński stwarza okazję do lepszego poznania fotografa – może to być wręcz sesja próbna. Jeśli będziecie zadowoleni z jej efektów, zyskacie pewność, że zdjęcia ślubne będą nie mniej spektakularne.
  • Podczas sesji narzeczeńskiej możecie oswoić się z obiektywem. Uczucie speszenia lub niepewności podczas sesji zdarza się wielu osobom, a w szczególności tym, które na co dzień raczej nie pozują do zdjęć. To normalne, ale też możliwe do wyeliminowania. Staram się zawsze stwarzać miłą i bezpośrednią atmosferę, by pary czuły się w moim towarzystwie swobodnie.

Sesje narzeczeńskie to znakomita sposobność do oswojenia się z obiektywem i złapania jeszcze lepszego kontaktu z fotografem, ale przede wszystkim jest to pomysł na piękną pamiątkę dla Was.

Profesjonalna fotografia ślubna Kraków

Fotograf ślubny Kraków Oferta

Po zapoznaniu się z zawartością mojej strony internetowej i po przejrzeniu mojego portfolio, z pewnością macie pełną świadomość, że moją specjalnością są autentyczne ujęcia i przekazywanie prawdziwych historii w formie zdjęć, a więc naturalna i artystyczna fotografia ślubna. Kraków to jedno z wielu miast, w których wykonuję swą pracę. Jeśli jesteście z tych okolic albo z zupełnie innej części kraju i chcecie, bym obsługiwał fotograficznie Waszą uroczystość, będę zaszczycony.

Choć w mojej ofercie znajdziecie kilka konkretów, jak reportaż ślubny, sesja plenerowa i narzeczeńska, to jednak wszelkie detale ustalam z każdą parą indywidualnie. Wychodzę z założenia, że każda uroczystość i sesja jest jedyna w swoim rodzaju i wymaga indywidualnych ustaleń. Zachęcam Was do nawiązania kontaktu i do złożenia zapytania o dostępność preferowanego terminu. Nie mogę się doczekać, by Was poznać!

Porozmawiajmy o Waszym ślubie

To tutaj podejmujecie pierwszy krok do naszej współpracy. Będzie mi bardzo miło dowiedzieć się więcej o Was i o Waszej uroczystości.

Nie krępujcie się z wiadomością rozpoczynającą się od “Cześć” i czujcie się swobodnie z opowiadaniem o Waszych planach. Jeżeli nie odpowiem w ciągu 24h proszę kontakt pod numerem telefonu.

DD myślnik MM myślnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.