4 sposoby na ślub i wesele podczas epidemii. Jak zorganizować? Jakie są alternatywy?

Stoicie przed trudnym wyborem? Przełożyć? Organizować? Wejdź i poznaj sposoby na realizacje ślubu i wesela podczas epidemii - 4 sposoby na ślub i wesele podczas epidemii.

[vc_row row_height_percent=”70″ overlay_color=”color-wayh” overlay_alpha=”0″ gutter_size=”3″ column_width_percent=”100″ shift_y=”0″ z_index=”0″ shape_dividers=””][vc_column column_width_percent=”66″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ style=”dark” overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_single_image media=”9737″ media_width_percent=”70″ alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”60″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_custom_heading]4 sposoby na ślub i wesele podczas epidemii. Jak zorganizować? Jakie są alternatywy?[/vc_custom_heading][vc_column_text]

Cześć. Pierwotnie ten post miał pojawić się na mojej grupie facebookowej, w której zrzeszam pary Młode. Podczas pisania stwierdziłem jednak, że chciałbym podzielić się moimi pomysłami obejmującymi alternatywne wyjścia z obecnej, trudnej sytuacji z wszystkimi parami, które potrzebują takiej pomocy i czują, że są w kropce. Absolutnie nie traktujcie tego, co napiszę jako jedynego wyjścia z sytuacji, ponieważ doskonale wiem, że patrzę na to jedynie z perspektywy usługodawcy, a nie Was, czyli osób, które do tego dnia przygotowują się od bardzo dawna. Żebyśmy mieli też jasność, wszystkie te sposoby poradzenia sobie z trudną sytuacją związaną z pandemią rekomenduję dla osób, których pierwotny termin ślubu zaplanowany jest na maj/czerwiec, czyli najbliższe miesiące. Cała sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że na ten moment nie podejmowałbym zbyt pochopnych działań ze ślubami, które zaplanowane są na lipiec/sierpień i późniejsze miesiące.

Jak już pewnie wiecie, na dniach ma się pojawić oficjalna informacja od rządu na temat tego, jakie wesela (ilość osób) będzie można organizować w tym roku. Gdy ta informacja już się pojawi spodziewajcie się ode mnie kolejnych wiadomości, natomiast obecnie mogę Wam zaproponować następujące rozwiązania w związku z Waszymi ślubami w 2020 roku:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_height_percent=”0″ override_padding=”yes” h_padding=”2″ top_padding=”2″ bottom_padding=”2″ overlay_alpha=”50″ gutter_size=”3″ column_width_percent=”100″ shift_y=”0″ z_index=”0″][vc_column column_width_percent=”65″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”2″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_custom_heading heading_semantic=”p”]Opcja nr 1:[/vc_custom_heading][vc_row_inner limit_content=””][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Podczas pierwszego terminu organizujecie tylko przygotowania, ślub kościelny oraz ewentualnie plener ślubny w inny dzień, natomiast wesele planujecie w terminie alternatywnym, kiedy zagrożenie minie lub będzie na tyle małe, że decyzja gości o uczestnictwie, nie będzie podyktowana zagrożeniem, a po prostu chęcią uczestnictwa. Obecnie, nawet gdyby od maja/czerwca organizowanie wesel było możliwe, podejrzewam, że część Waszych gości będzie obawiało się przybyć, nawet z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Natomiast w mojej opinii przygotowania ślubne, ślub i plener to elementy, które można zorganizować bez najmniejszych obaw o bezpieczeństwo Wasze i Waszych gości.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Rozumiem, że dla wielu z Was opcja 1 będzie o tyle trudna do zrealizowania, że nie wyobrażacie sobie braku Waszych gości podczas ślubu w kościele. Jak pewnie wiecie, z dnia na dzień zwiększyły się limity odnośnie ilości osób w świątyniach, więc nie panikowałbym w kwestii tego, jak będzie to wyglądało za miesiąc czy za dwa. Oczywiście, wesele jest nieodłącznym fragmentem całego dnia ślubu, ale w tym trudnym momencie wydaje mi się, że taka opcja wydaje się bardzo rozsądna. Jeżeli na swoje wesele zaprosiliście sporo osób zza granicy, a nie wyobrażacie sobie mszy ślubnej bez nich, przeczytajcie koniecznie opcję drugą.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner limit_content=””][vc_column_inner column_width_percent=”100″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”2″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_single_image media=”8134″ media_width_percent=”100″][vc_custom_heading heading_semantic=”p” text_size=”h5″]Pamiętajcie o tym, że aktualnie najważniejsze podczas planowania ślubu jest zdrowie Wasze i Waszych bliskich.[/vc_custom_heading][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”65″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_custom_heading]Opcja nr 2:[/vc_custom_heading][vc_column_text]

W pierwszym terminie organizujecie przygotowania, ślub cywilny oraz plener ślubny. Opcja podobna do pierwszej, jednak z tą różnicą, że aktualnie możecie zdecydować się na ślub cywilny, aby sformalizować Wasz związek, a gdy sytuacja wróci do normy, zorganizować ślub kościelny oraz wesele. W tym przypadku oczywiście możemy po ślubie cywilnym zorganizować sesję plenerową. Rekomenduję również tą opcję dla osób, które na swój ślub zaprosiły sporo gości zza granicy. Tym sposobem nie będą oni co prawda uczestniczyć w Waszym ślubie cywilnym, ale ślub kościelny oraz wesele odbędzie się za jakiś czas w “pełnym składzie”, a Wy nie będziecie musieli rezygnować z niczego.

[/vc_column_text][vc_row_inner limit_content=””][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image media=”7913″ media_lightbox=”yes” media_width_percent=”100″ alignment=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image media=”7885″ media_lightbox=”yes” media_width_percent=”100″ alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner limit_content=””][vc_column_inner column_width_percent=”80″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_custom_heading heading_semantic=”p” text_size=”h5″]Przygotowania ślubne, ślub cywilny i sesja plenerowa to elementy, które ze spokojem możecie zaplanować na najbliższe miesiące.[/vc_custom_heading][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”45″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_custom_heading heading_semantic=”p”]Opcja nr 3:[/vc_custom_heading][vc_column_text]

Przełożenie całego wesela na termin alternatywny. Tak jak wspomniałem, nie rekomendowałbym tego rozwiązania dla osób, które swój ślub zaplanowały na miesiące późniejsze, ponieważ do tego czasu jeszcze wszystko może gruntownie się zmienić.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”45″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_custom_heading]Opcja nr 4:[/vc_custom_heading][vc_column_text]

Dla par, których pierwszy termin jest wyznaczony na lipiec, sierpień i miesiące późniejsze – zorganizować normalny ślub i wesele, ze zmniejszoną ilością gości. Ten podpunkt dodaje jako (według mnie) bardzo istotny scenariusz. Jak wspomniałem na początku, rząd w ciągu najbliższych tygodni ma opublikować decyzje w sprawie ilości gości na weselu, a wtedy wszystkiego się dowiemy.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”65″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_column_text]

Niezależenie od tego jakie działania podejmiecie, możecie pomyśleć również o zorganizowaniu transmisji na żywo. Jestem to w stanie dla Was zrobić, aby Wasi goście którzy nie mogli przybyć również mogli być z Wami.

Pamiętajcie, najgorsze co możecie zrobić to podjąć zbyt pochopną decyzję, której będziecie w przyszłości żałować. Zalecenia, informacje i zakazy zmieniają się z dnia na dzień, a sytuacja w wielu Państwach zaczyna się już stabilizować.

I na koniec: Nie bójcie się, śluby się odbywają i będą się odbywać. Sytuacja jest trudna dla Nas wszystkich. Szczególnie dla Was, Par Młodych, które przyłożyły bardzo dużo uwagi oraz czasu do organizacji wymarzonego dnia, i które stoją teraz przed jeszcze trudniejszym wyborem sposobu, jak poradzić sobie dalej z całą sytuacją. Dla Nas, fotografów ślubnych takich jak ja, również jest to ciężki czas. Każdy z nas planuje na długo do przodu swój rozwój, inwestycje i wkłada niesamowicie dużo czasu w to, aby zapewnić jak najlepszą jakość usług dla swoich klientów. W momencie te perspektywy i pomysły są nam przekreślane, zupełnie nie z Naszej winy. Wierzę jednak, że wspólnymi siłami i determinacją damy radę przejść przez ten trudny okres, tak aby wrócić za jakiś czas do normy.

Pamiętajcie, najważniejsze jest dobro i zdrowie Was oraz Waszych bliskich. Nie róbcie niczego na siłę, a wszystko planujcie przez pryzmat tego, aby dzień ślubu spędzić swobodnie i bez zbędnych nerwów.

Dziękuje, że byliście – Rafał

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][uncode_block id=”9691″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”80″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][vc_custom_heading heading_semantic=”p” text_size=”h4″]Jeżeli poszukujecie fotografa na swój ślub, zapraszam Was do obejrzenia pojedynczych fotografii lub pełnych historii oraz poczytania o mnie i o mojej pracy.[/vc_custom_heading][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column column_width_percent=”100″ position_vertical=”middle” align_horizontal=”align_center” gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/1″][uncode_socials size=”lead”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

RAFAŁ MAZUR © 2020
FOTOGRAFIA ŚLUBNA RZESZÓW
NATURALNA FOTOGRAFIA ŚLUBNA

TEL: 513 282 763
KONTAKT@RAFALMAZUR.COM.PL